Vyplatí se naprogramovat si kariéru na pevných a stabilních základech?

cesta k full stack skills

Když jsme ve Valatronu v druhé polovině minulého roku rozjížděli koncept Valatron akademie, naše očekávání byla smíšená, ale cíle jasné. Nabídnout mladým talentovaným vývojářům příležitost získat důvěru ve svou práci a zdokonalit se v reálném prostředí vývoje software.

Uvědomujeme si, že globální IT trh nechává každému uchazeči o práci velký prostor pro volbu. To je jistě velmi příjemné, na kolik si každý IT odborník může vybrat práci, která ho bude bavit a naplňovat. Nebo ne?
Častokrát právě nepřeberné množství pracovních nabídek je příčinou rozhodovací paralýzy a frustrace, která se dříve či později dostaví při hledání práce. O to více se to týká začínajících vývojářů, častokrát bez předchozích pracovních zkušeností.

Jak se pak v takové situaci správně zachovat? Podle čeho se rozhodnout, kterým směrem vykročit do své kariéry?

Naší klíčovou ideologií je lidskost a upřímnost. Věříme že toto jsou hodnoty, které mluví samy za sebe a jsou tím, co v dnešním světě mnohým firmám chybí. Díky těmto hodnotám se k Valatronu lidé hlásí. Naši zaměstnanci vědí, že pracují na smysluplných projektech a zároveň mají jistotu férového jednání za každých okolností. Právě díky této filozofii tvořící základní esenci Valatronu k nám přicházejí stále noví kolegové s nadšením, že konečně našli firmu jako jsme my. A my jsme rádi, že je můžeme mezi nás přijmout. Šíření dobrého jména firmy přímo našimi zaměstnanci je naší největší devizou – reklamou, kterou si však nelze koupit. Tu je potřeba si zasloužit.

Zhruba 80% juniorních kandidátů absolvujících ve Valatronu pohovor, jsou absolventi vysokých škol (převážně s bakalářským titulem). Někteří z uchazečů již mají za sebou první pracovní zkušenosti, pro jiné je toto první krok v jejich kariéře. To ale neznamená, že naše akademie je věkově diskriminační. Právě naopak - naše brány jsou otevřené i kolegům, kteří s programováním začínali později nebo změnili profesi. V tomto směru jsou lidské příběhy opravdu rozmanité. Při pohovorech s potenciálními mladými kolegy (a to samozřejmě platí pro pohovory na všechny námi obsazované pozice), se zaměřujeme na naše představy o potenciální spolupráci. Stejně tak je pro nás podstatné naplnit očekávání našich kandidátů. V případě méně zkušených kandidátů se zajímáme o technologie, se kterými přišli v průběhu dosavadní kariéry do styku. Dále pomocí systematického dotazování mapujeme rozsah, v jakém dokáží tyto znalosti aplikovat v praxi.

Nejdůležitějším faktorem při našem rozhodování o přijetí potenciálního kandidáta však zůstává jeho odhodlání se dále vzdělávat a posouvat své znalosti na stále vyšší level. Pokud tedy kandidát z jakékoliv příčiny mírně zaostává svými technologickými znalostmi, ovšem upřímně prokáže, že má velký apetit na sobě pracovat, rádi mu dáme prostor a podporu pro to, aby se mu podařilo jeho ambice naplnit.

Klíčovým faktorem pro úspěšné fungování jakéhokoliv projektu v rámci Valatron akademie je přítomnost odhodlaného team-leadera (mentora), který je schopen se přizpůsobit různorodým podmínkám na projektu a zároveň dokáže podržet svůj tým jak po technologické, tak především lidské stránce. Ve Valatronu se nám úspěšně podařilo takový tým zkušených expertů vybudovat a nadále pracujeme na jeho rozšiřování. Naši lidé představují to nejlepší na trhu a my jsme se rozhodli zúročit jejich talent a léty nabyté schopnosti k tomu, aby dále šířili své know-how v rámci naší Valatron akademie.

Individuální přístup je základním specifikem našeho vzdělávacího systému. Každý nový kolega je pro nás v něčem výjimečný a přináší s sebou do týmu něco, co nikdo jiný nemá. My ve Valatronu si to uvědomujeme a snažíme se každému uchazeči dát prostor, aby mohl projevit svůj talent naplno. Naší strategickou prioritou je vzdělávání našich kolegů v širším spektru technologií a neomezit je tak o možnost mít skutečně široký znalostní rozhled. Díky tomu je většina našich programátorů klasifikována jako full stack developer. Nicméně to neubírá na faktu, že každý člen týmu má dostatek prostoru realizovat se primárně v oblasti, která je mu nejbližší a v níž se cítí nejsilnější. Kontinuálně vyhodnocujeme silné stránky každého jednotlivce a snažíme se jeho potenciál využívat naplno.

V příštím článku se podíváme ještě detailněji na jednotlivé kroky v naší Valatron akademii.