Od dětské záliby, po tým špičkových vývojářů software a hardware

když se záliba stane posláním 

Vášeň pro počítače hned od dětství je velkou indicií nalezení oboru, ve kterém budete působit s velkým nadšením i v pozdější, profesní kariéře. Tento scénář popisuje i příběh Jiřího Fůska, CEO a majitele Valatronu. Již v 9 letech objevuje kouzlo prvního počítače a s nadšením kolem roku 1998 hledá informace a možnosti, jak proniknout hlouběji do světa technologií a vývoje. 

Odborné vzdělání začíná v roce 2000, kdy Jiří nastupuje na střední elektro-průmyslovou školu v Rožnově pod Radhoštěm na obor Elektronické počítačové systémy. Získané znalosti a první letní brigády přináší možnost vydělat a tedy investovat do vylepšování vlastního PC a začít tak poznávat svět programování. Od PC tuningu přes programování webových stránek po první pracovní zkušenosti v průběhu studia na vysoké škole skrze participaci na vývoji stand-alone módu k legendární hře Fallout.

Po dokončení studií na Univerzitě Tomáši Bati ve Zlíně v oboru Softwarové inženýrství v rámci programu Inženýrská informatika bylo jasné, jakým směrem se bude jeho profesní cesta dále ubírat. Ze začátku se Jiří seznámí díky zájmu o programování s řadou oborů, ve kterých má tato profese své místo. Postupně se dostává do kontaktu s nejmodernějšími technologiemi v rámci několika vybraných firem, se kterými navazuje spolupráci. Výrazný posun v kariéře přichází díky angažmá v americké korporaci ON Semiconductor v Rožnově pod Radhoštěm, kde se s velkým štěstím dostává k projektu vývoje řídícího software pro leštící linku křemíkových desek zakoupenou z USA. Na tomto projektu je hned od začátku veden skvělým mentorem Petrem Barošem, který ho v průběhu několika dalších let postupně zasvětí do problematiky zahrnující vývoj software pod .NET platformou v jazyce C#.

Tyto zkušenosti začal Jiří zúročovat i mimo hlavní zaměstnání. Po 5ti letech si však uvědomil, že už v samotném programování není takový prostor profesního růstu. Další cestu pro rozvoj a práci s technologiemi viděl v založení vlastní IT společnosti se zaměřením na vývoj software. Díky realizaci několika projektů poznal spoustu výborných programátorů, se kterými měl možnost spolupracovat. Výběr prvních kolegů byl jasný, říká: „vývojáře kamarády jsem znal již dlouho předtím z předchozích projektů“.

Začátky Valatronu ve skromné kanceláři a přespávání na “firemním gauči“ jasně deklarují zápal a odhodlání dát do oboru IT a programování naprosté maximum. Realizace prvních zakázek spouští lavinový efekt a tým se začíná dále rozrůstat.

Dnes již sídlíme v krásných kancelářích v centru Prahy s týmem profesionálů s přesahem do oborů jako je automobilový a elektro průmysl, energetika, telekomunikace, doprava, e-commerce, finance a další. Máme zkušenosti jak z globálních korporací, tak i ze startupů české a zahraniční scény. Čím dál větší zapojování kolegů s mezinárodní působností jasně formuje naše ambice.

Cestu máme jasnou

  • Globální působnost v rámci celého světa se zastoupeními v zemích jako USA nebo UK.
  • Vývoj software i hardware s vysokou přidanou hodnotou pro naše zákazníky a klienty.
  • Zavádění pokročilých technologií využívajících Machine learning, AI, IoT a Blockchain.
  • Kontinuální sledování nových trendů v technologiích a jejich bezprostřední použití v praxi.
  • Budování vlastních spin-offů na základě zkušeností z realizovaných projektů a zakázek.

Určitě si říkáte: „nic snadného, dlouhá cesta“ - avšak o to přesně jde. Ve Valatronu se nesnažíme hledat jednoduché cesty. Jde nám o vytváření hodnot, neustálé zdokonalování nás všech a posouvání hranic kam to jen lze. Nastavování vysokých cílů je pro nás velkou motivací. Umožňuje nám to s lehkostí překonávat standardní problémy a soustředit se na stabilní a rychlý růst.

Dveře k nám do týmu jsou stále otevřené a těšíme se na každý skvělý nápad, který nás posune vpřed.